Prezident Columbusu John Davidson ohledně jednání o nové smlouvě s Ryanem Johansenem.

FACEBOOK NHL.CZ
22.04.2012

St. Louis vyřadilo San Jose a postoupilo do druhého kola

22.04.12 | autor: Martin Hrubý , ČTK

St. Louis je po Nashvillu druhým týmem, který se v zámořské NHL probojoval do druhého kola play off. Blues v sobotním utkání zdolali na svém ledě San Jose 3:1 a v celé sérii zvítězili 4:1 na zápasy. O zisku čtvrtého postupového bodu rozhodlo St. Louis v závěrečných devíti minutách, kdy třemi góly otočili skóre z 0:1 na 3:1.

U vyrovnávací branky Jamieho Langenbrunnera si připsal asistenci Vladimír Sobotka. Rozdílovou trefu vsítil v čase 52:01 David Perron a definitivní pojistku přidal 39 sekund před koncem Andy McDonald gólem do prázdné branky při power play Sharks. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen gólman Blues Brian Elliott. Sedmadvacetiletý rodák z Newmarket kryl 26 střel a nestačil pouze na pokus Thorntona z bezprostřední blízkosti.

Na pokraji vyřazení je Boston, obhájce Stanley Cupu, který v domácím prostředí podlehl Washingtonu 3:4 a v sérii prohrává 2:3 na zápasy. Bruins dokázali v průběhu zápasu srovnat skóre z 0:2 a 2:3, za záda gólmana Caps Bradena Holtbyho mířili přesně Dennis Seidenberg, Brad Marchand a Johnny Boychuk (všichni 1+1), ale misky vah na stranu Capitals naklonil vítězným gólem v předposlední minutě utkání křídelní útočník Troy Brouwer. Bostonu tak nebyla nic platná ani přihrávka českého forvarda Davida Krejčího.

Ve stejně komplikované situaci jako Boston je i nejvýše nasazený celek Východní konference. New York Rangers po domácím neúspěchu 0:2 prohrává v sérii 2:3. Hrdinou zápasu byl hostující gólman Craig Anderson, který zlikvidoval všech 41 střel soupeře. Obě branky Senators, kteří nastupují bez zraněného Daniela Alfredssona, vstřelil Jason Spezza. U prvního zásahu mu asistoval český bek Filip Kuba.

Bezchybným výkonem se v sobotu prezentoval také strážce svatyně Floridy Jose Theodore, který tentokrát dostal přednost před kolegou Scottem Clemmensenem a za důvěru se trenéru Kevinu Dineenovi odvděčil výborným výkonem. V pátém utkání série prvního kola play off proti New Jersey vychytal Theodore své druhé čisté konto kariéry v play off, když zastavil všech třicet puků a dovedl Pantery k výhře 3:0. Blíž k postupu do další fáze Stanley Cupu posunuly Floridu i branky Krise Versteega, Scottieho Upshally a Tomáše Kopeckého.

Je to už poněkud ohraná písnička, v sérii mezi Phoenixem a Chicagem se zatím muselo rozhodovat pokaždé až v prodloužení, což se v historii NHL naposledy stalo před jednašedesáti lety ve finále Stanley Cupu mezi Montrealem a Torontem. Černí jestřábi z „Větrného města“ včera utekli pomyslnému hrobníkovi z lopaty, když zvítězili v Glendale 2:1 a snížili stav série na 2:3.

Lépe vstoupili do utkání domácí, v čase 22:46 otevřel skóre Gilbert Brule, u jehož první trefy kariéry v play off si připsal asistenci Mike Smith. Hosté dokázali najít recept na fantastického gólmana Coyotes (38 střel/36 zákroků) až v polovině třetí třetiny, po spolupráci s Michaelem Frolíkem se prosadil Nick Leddy. Obrat v utkání dokonali Blackhawks ve třetí minutě prodloužení, první postupový mečbol Kojotů odvrátil Jonathan Toews.

LEDOVÁ TŘÍŠŤ

12:01 / 13.10. - Ani dnes v noci se v sestavě Los Angeles neobjevil obránce Jake Muzzin, který má stále zdravotní problémy. V následujícím týdnu by měl však nastoupit.

08:29 / 13.10. - Obránce Minnesoty Jonas Brodin včera podepsal velmi lukrativní smlouvu. S Wild prodloužil o šest let a měl by si přijít na pětadvacet milionů dolarů.

11:29 / 12.10. - Český útočník Jiří Hudler vynechal včerejší utkání Calgary v St. Louis kvůli chřipce, kde Flames prohráli 1:4. Český útočník svému týmu velmi chyběl, jelikož v obou předešlých zápasech skóroval.

10:36 / 12.10. - Obránce Montrealu Alexej Jemelin vynechal sobotní zápas proti Philadelphii kvůli problémům v horní části těla. Jeho zranění by nemělo být vážné a ruský obránce by se tedy měl za pár dní vrátit zpátky do sestavy Canadiens.

12:02 / 11.10. - Chris Pronger se po skončení hokejové kariéry připojil k organizaci NHL, která se zaobírá bezpečností hráčů. Tuto informaci potvrdil viceprezident organizace Stephane Quintal.

10:12 / 11.10. - Alespoň nějaké dobré zprávy přicházejí z Philadelphie. Braydon Coburn, který si v prvním zápase proti New Jersey poranil některou část spodního těla by měl být brzo fit. V sestavě Letců je očekáván na začátku třízápasovém tripu, které Flyers zahajují na ledě Dalasu.

05:42 / 11.10. - Evander Kane si přivodil zranění hned v prvním duelu sezóny. V jednom ze soubojů si poranil rameno a v nejbližších dvou zápasech bude svému týmu určitě chybět. Kane je v polovině svého šestiletého kontraktu za 31, 5 milionů dolarů.

13:21 / 10.10. - Hlavní trenér Dave Tippett, který je spojen se střídačkou Arizony Coyotes, se vyjádřil, že si přeje nového brankáře. Dnes totiž Mike Smith obdržel šest branek od Winnipegu, což určitě není dobrý start pro tým pod novým jménem. Je tohle šance na podpis smlouvy Martina Brodeura?