zahlavi nhl.cz
Uživatelská sekce
CITÁT DNE

Na pláži jsem v Tampě ještě nebyl.“

Mladý ruský gólman Andrej Vasilevskij se po příletu do zámoří zatím věnuje pouze tréninku.

Fultextové vyhledávání
FACEBOOK NHL.CZ
17.03.2012

Kuba posadil Senátory do čela divize

17.03.12 | autor: Pavel Krupička

Ostrá rána Filipa Kuby v prodloužení zápasu mezi Ottawou a Montrealem zajistila domácímu tým bod navíc, díky němuž se Senátoři posunuli na první příčku Severovýchodní divize před obhájce titulu z Bostonu. Tým z kanadské metropole měl spoustu šancí rozhodnout už v normální hrací době, soupeře výrazně přestřílel, ale dlouho se marně snažil odpovědět na branku Tomáše Plekance z oslabení v deváté minutě. Povedlo se to až Colinu Greeningovi v čase 46:27.

Z českých gólmanů má pořád blíž k play off washingtonská dvojice, ale Ondřej Pavelec z Winnipegu už svým krajanům dýchá na záda. Po vítězství 3:2 ve vzájemném souboji postoupili Tryskáči na deváté místo Východní konference a na Capitals ztrácejí jen dva body. Pavelec inkasoval dvakrát z 22 střel, Tomáš Vokoun byl i přes porážku vyhlášen třetí hvězdou večera. Z hráčů Jets mu dělal největší starosti Dustin Byfuglien (1+1).

LA Kings zůstali v těsném kontaktu s postupujícími celky Západní konference díky výhře nad sousedy z Anaheimu. Základ k ní položili hned v úvodním dějství, kdy skórovali třikrát. Na Jonase Hillera, který chytal za Kačery v jednatřicátém utkání v řadě, mířilo více než čtyřicet střel. Poslední pokus hostů skončil už v opuštěné kleci, Mike Richards dal v šedesáté minutě výsledku podobu 4:2.

Králům nahrála do karet i porážka Calgary v Edmontonu. Olejářům už prakticky o nic nejde, ale zřejmě si řekli, že když ne oni, nemusí se vyřazovacích bojů účastnit ani rival z provincii Alberta. Dvakrát se gólově prosadil Ryan Nugent-Hopkins, Jordan Eberle má zásluhu na všech brankách svého týmu (1+2).

Dvougólového střelce našlo ve svých řadách také Chicago, které zavítalo do Dallasu, byl jím Patrick Sharp. Oba jeho příspěvky vznikly za obdobných podmínek – ve druhé minutě (první a třetí třetiny), střelou zápěstím po nahrávkách Viktora Stalberga, krátce po brankách spoluhráčů. Jestřábi měli utkání pod kontrolou, Corey Crawford přišel o čisté konto až šest minut před sirénou.

LEDOVÁ TŘÍŠŤ

09:30 / 19.09. - Wayne Simmonds se ve Philadelphii zřejmě dočká významné role, když by měl od příští sezóny být asistentem kapitána Clauda Girouxe. Klub to ještě oficiálně nepotvrdil, ale veřejnost si je tímto krokem jistá.

08:05 / 19.09. - Zkušený obránce Aaron Rome se popere o šanci zahrát si v dresu Detroitu, který hráče pozval na tréninkový kemp.

23:03 / 18.09. - Obě hlavní hvězdy Pittsburghu nestihnout začátek tréninkového kempu. Sidney Crosby má poraněné zápěstí, zatímco Jevgenije Malkina trápí nespecifikované zranění nohy.

22:35 / 18.09. - Spojení Kimmo Timonen - Philadelphia Flyers je ohroženo. Finskému obránci se v létě objevily v těle krevní sraženiny a jeho zdravotní stav není stále nejlepší. Sám obránce přiznal, že jeho šance na návrat jsou mizivé.

17:41 / 18.09. - Brankář Minnesoty Josh Harding utrpěl frakturu pravé nohy. Zranění si údajně přivodil mimo ledovou plochu, přičemž nebude nutná operace. Na jak dlouhou dobu nebude k dispozici zatím není známo.

13:00 / 18.09. - Rostislav Olesz pozvánku na přípravné kempy do NHL neobrdžel, a tak se o jeho následujícím angažmá bude nadále jednat. Jeho přáním je Švýcarsko, ale ve hře nadále zůstávájí Vítkovice a konkurenční Třinec.

09:08 / 18.09. - Kačeři z Anaheimu pozvali do tréninkového kempu Brandona Yipa a Brendana Bella. Yip působil v minulé sezóně v dresu Phoenixu, Bell do NHL nezasáhl.

21:40 / 17.09. - Podle zámořských médií obdržel Ryan Johansen od vedení Columbusu nabídku nové smlouvy, která by měla být na osm let a útočník by si měl vydělat 46 milionů dolarů. Nyní je pouze na Johansenovi, jak se rozhodne.