Generální manažer St. Louis Doug Armstrong po podepsání smlouvy s Jadenem Schwartzem.

FACEBOOK NHL.CZ
17.03.2012

Kuba posadil Senátory do čela divize

17.03.12 | autor: Pavel Krupička

Ostrá rána Filipa Kuby v prodloužení zápasu mezi Ottawou a Montrealem zajistila domácímu tým bod navíc, díky němuž se Senátoři posunuli na první příčku Severovýchodní divize před obhájce titulu z Bostonu. Tým z kanadské metropole měl spoustu šancí rozhodnout už v normální hrací době, soupeře výrazně přestřílel, ale dlouho se marně snažil odpovědět na branku Tomáše Plekance z oslabení v deváté minutě. Povedlo se to až Colinu Greeningovi v čase 46:27.

Z českých gólmanů má pořád blíž k play off washingtonská dvojice, ale Ondřej Pavelec z Winnipegu už svým krajanům dýchá na záda. Po vítězství 3:2 ve vzájemném souboji postoupili Tryskáči na deváté místo Východní konference a na Capitals ztrácejí jen dva body. Pavelec inkasoval dvakrát z 22 střel, Tomáš Vokoun byl i přes porážku vyhlášen třetí hvězdou večera. Z hráčů Jets mu dělal největší starosti Dustin Byfuglien (1+1).

LA Kings zůstali v těsném kontaktu s postupujícími celky Západní konference díky výhře nad sousedy z Anaheimu. Základ k ní položili hned v úvodním dějství, kdy skórovali třikrát. Na Jonase Hillera, který chytal za Kačery v jednatřicátém utkání v řadě, mířilo více než čtyřicet střel. Poslední pokus hostů skončil už v opuštěné kleci, Mike Richards dal v šedesáté minutě výsledku podobu 4:2.

Králům nahrála do karet i porážka Calgary v Edmontonu. Olejářům už prakticky o nic nejde, ale zřejmě si řekli, že když ne oni, nemusí se vyřazovacích bojů účastnit ani rival z provincii Alberta. Dvakrát se gólově prosadil Ryan Nugent-Hopkins, Jordan Eberle má zásluhu na všech brankách svého týmu (1+2).

Dvougólového střelce našlo ve svých řadách také Chicago, které zavítalo do Dallasu, byl jím Patrick Sharp. Oba jeho příspěvky vznikly za obdobných podmínek – ve druhé minutě (první a třetí třetiny), střelou zápěstím po nahrávkách Viktora Stalberga, krátce po brankách spoluhráčů. Jestřábi měli utkání pod kontrolou, Corey Crawford přišel o čisté konto až šest minut před sirénou.

LEDOVÁ TŘÍŠŤ

20:28 / 30.09. - Dnes v noci si poprvé v předsezónním období zahraje kapitán Flyers Claude Giroux, který se dokázal zbavit zdravotních problémů a je svému týmu plně k dispozici.

18:04 / 30.09. - Špatná zpráva potkala českého zkušeného obránce Tomáše Kaberleho, který se trochu překvapivě nedokázal probít do kádru New Jersey a jeho sen zahrát si ještě v NHL je pryč. Na kempu Ďáblů neuspěl ani Ruslan Fedotěnko.

17:09 / 30.09. - Dobré zprávy nepotkaly ani Toronto. Útočník David Booth si zlomil nohu a bude svému týmu chybět minimálně čtyři týdny. V posledních dnech zraněných hráčů přibývá.

15:33 / 30.09. - Aaron Rome se v nočním utkání zranil ve spodní části těla a bude nějaký čas mimo hru. To by mu mohlo zkomplikovat situaci v Detroitu, kde bojuje o získání kontraktu na následující sezónu.

12:03 / 30.09. - Anaheimu bude v následujícím týdnu chybět útočník elitní formace Dany Heatley, který si během minulého přípravného utkání proti Los Angeles poranil kotník.

08:48 / 30.09. - Útočník Dallasu Cody Eakin se dočkal nové smlouvy. Se Stars se domluvil na dvouleté smlouvě, během níž si vydělá 3,8 milionů dolarů.

07:39 / 30.09. - Útočník Ryan Johansen nepřestává s vedením Columbusu vyjednávat o nové smlouvě, ale od dohody jsou obě strany ještě daleko. Tato jednání budou možná ještě dlouhá.

20:33 / 29.09. - První utkání v přípravě odehraje dnes v noci kapitán Pittsburghu Sidney Crosby, který se představí se svým týmem na ledě Minnesoty. Ovšem jeho spoluhráč Jevgenij Malkin je stále mimo hru kvůli zranění.