zahlavi nhl.cz
Uživatelská sekce
CITÁT DNE

Na pláži jsem v Tampě ještě nebyl.“

Mladý ruský gólman Andrej Vasilevskij se po příletu do zámoří zatím věnuje pouze tréninku.

17.03.12 | autor: Pavel Krupička

Ostrá rána Filipa Kuby v prodloužení zápasu mezi Ottawou a Montrealem zajistila domácímu tým bod navíc, díky němuž se Senátoři posunuli na první příčku Severovýchodní divize před obhájce titulu z Bostonu. Tým z kanadské metropole měl spoustu šancí rozhodnout už v normální hrací době, soupeře výrazně přestřílel, ale dlouho se marně snažil odpovědět na branku Tomáše Plekance z oslabení v deváté minutě. Povedlo se to až Colinu Greeningovi v čase 46:27.

Z českých gólmanů má pořád blíž k play off washingtonská dvojice, ale Ondřej Pavelec z Winnipegu už svým krajanům dýchá na záda. Po vítězství 3:2 ve vzájemném souboji postoupili Tryskáči na deváté místo Východní konference a na Capitals ztrácejí jen dva body. Pavelec inkasoval dvakrát z 22 střel, Tomáš Vokoun byl i přes porážku vyhlášen třetí hvězdou večera. Z hráčů Jets mu dělal největší starosti Dustin Byfuglien (1+1).

LA Kings zůstali v těsném kontaktu s postupujícími celky Západní konference díky výhře nad sousedy z Anaheimu. Základ k ní položili hned v úvodním dějství, kdy skórovali třikrát. Na Jonase Hillera, který chytal za Kačery v jednatřicátém utkání v řadě, mířilo více než čtyřicet střel. Poslední pokus hostů skončil už v opuštěné kleci, Mike Richards dal v šedesáté minutě výsledku podobu 4:2.

Králům nahrála do karet i porážka Calgary v Edmontonu. Olejářům už prakticky o nic nejde, ale zřejmě si řekli, že když ne oni, nemusí se vyřazovacích bojů účastnit ani rival z provincii Alberta. Dvakrát se gólově prosadil Ryan Nugent-Hopkins, Jordan Eberle má zásluhu na všech brankách svého týmu (1+2).

Dvougólového střelce našlo ve svých řadách také Chicago, které zavítalo do Dallasu, byl jím Patrick Sharp. Oba jeho příspěvky vznikly za obdobných podmínek – ve druhé minutě (první a třetí třetiny), střelou zápěstím po nahrávkách Viktora Stalberga, krátce po brankách spoluhráčů. Jestřábi měli utkání pod kontrolou, Corey Crawford přišel o čisté konto až šest minut před sirénou.

LEDOVÁ TŘÍŠŤ

18:35 / 02.09. - Tréninkový kemp Minnesoty Wild začne za dva týdny, přesto nemá generální manažer Chuck Fletcher zcela jasno o sestavě. Stále se totiž nedohodl na nových smlouvách s nadějnými mladíky Nino Niederreiterem a Darcym Kuemperem a nezdá se, že by se v nejbližší době něco změnilo. "Samozřejmě bychom je raději měli pod smlouvou," řekl. "Ale takové situace nastávají, vše nemůže být jednoduché. Budeme pokračovat v jednání a uvidíme."

17:05 / 02.09. - Anaheim Ducks se před novou sezonou dohodl s útočníkem Danym Heatleym na roční smlouvě. A trenér Bruce Boudreau se s blížícím tréninkovým kempem rozhodl, že dříve špičkového střelce, jehož kariéra v posledních letech uvadala, znovu probere. Hodlá ho totiž postavit do formace s největšími osobnostmi týmu. "Zkusíme ho v lajně s Getzlafem a Perrym. Stále je nebezpečným hráčem, myslím, že by to mohlo fungovat," řekl.

10:10 / 02.09. - Brent Burns vstoupí do nové sezony v obraně. Univerzál ve službách San Jose Sharks strávil poslední roky na pravém křídle, nyní ho ale čeká návrat na jeho původní pozici. "Přicházel k nám jako skvělý obránce a on sám se vidí jako obránce," řekl ke změně Doug Wilson, generální manažer Žraloků.

21:48 / 01.09. - Pavel Dacjuk se představil v rámci exhibičního zápasu v rodném Jekatěrinburgu a ruským novinářům se svěřil s přáním zakončit svou hokejovou kariéru právě v dresu Avtomobilistu. Předčasný odchod z NHL, kterými se prezentovali jiní ruští hokejisté, ale nechystá. Pětatřicetiletému forwardovi zbývají ze smlouvy s Detroitem ještě tři roky.

17:33 / 01.09. - Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu útočník Dustin Penner je i na začátku září stále bez nové smlouvy. Podle zpráv ze zámoří ale mají o jeho případné služby zájem minimálně tři kluby, které plánuíj urostlého Kanaďana nejprve prověřit v předsezonním kempu. Jedná se o New Jersey, Montréal a také Philadeplhii.

11:47 / 01.09. - Detroit Red Wings a Danny DeKeyser vedou již několik týdnů intenzivní jednání o nové smlouvě pro amerického zadáka a zdá se, že každým dnem už by se obě strany mohly dohodnout. Generální manažer Detroitu Ken Holland věří, že s čtyřiadvacetiletým hráčem, který se svým agentem usiluje o dlouhodobý kontrakt, najde společnou řeč ještě před začátkem předsezonního kempu. Red Wings zároveň usilují o prodloužení smlouvy se švédským veteránem Danielem Alfredssonem.

19:38 / 31.08. - Ve věku 68 let zemřel dnes vítěz Stanleyova poháru z roku 1972 Carol Vadnais. Kanadský obránce odehrál v období 1966-83 v NHL 1087 zápasů za Montreal, Oakland/Californii, Boston, NY Rangers a New Jersey. Titul oslavil jako člen Bruins, už v roce 1968 částečně přispěl k vítěznému tažení Canadiens.

19:37 / 31.08. - Americký útočník Jim O´Brien se poprvé v kariéře vydává do Evropy, bývalý hokejista Ottawy posílí ruský Metallurg Novokuzněck. O´Brien hrál minulou sezonu za farmu Senators v Binghamtonu, na kontě má 63 utkání a dvanáct bodů v NHL.