Tampa není žádná hokejová Mekka jako Toronto. Můžete žít svůj život a uniknout myšlenkám na hokej, když to potřebujete.“

Kanadský útočník Steven Stamkos popsal výhody působení v klubu ze slunné Floridy.

Binter
17.03.2012

Kuba posadil Senátory do čela divize

17.03.12 | autor: Pavel Krupička

Ostrá rána Filipa Kuby v prodloužení zápasu mezi Ottawou a Montrealem zajistila domácímu tým bod navíc, díky němuž se Senátoři posunuli na první příčku Severovýchodní divize před obhájce titulu z Bostonu. Tým z kanadské metropole měl spoustu šancí rozhodnout už v normální hrací době, soupeře výrazně přestřílel, ale dlouho se marně snažil odpovědět na branku Tomáše Plekance z oslabení v deváté minutě. Povedlo se to až Colinu Greeningovi v čase 46:27.

Z českých gólmanů má pořád blíž k play off washingtonská dvojice, ale Ondřej Pavelec z Winnipegu už svým krajanům dýchá na záda. Po vítězství 3:2 ve vzájemném souboji postoupili Tryskáči na deváté místo Východní konference a na Capitals ztrácejí jen dva body. Pavelec inkasoval dvakrát z 22 střel, Tomáš Vokoun byl i přes porážku vyhlášen třetí hvězdou večera. Z hráčů Jets mu dělal největší starosti Dustin Byfuglien (1+1).

LA Kings zůstali v těsném kontaktu s postupujícími celky Západní konference díky výhře nad sousedy z Anaheimu. Základ k ní položili hned v úvodním dějství, kdy skórovali třikrát. Na Jonase Hillera, který chytal za Kačery v jednatřicátém utkání v řadě, mířilo více než čtyřicet střel. Poslední pokus hostů skončil už v opuštěné kleci, Mike Richards dal v šedesáté minutě výsledku podobu 4:2.

Králům nahrála do karet i porážka Calgary v Edmontonu. Olejářům už prakticky o nic nejde, ale zřejmě si řekli, že když ne oni, nemusí se vyřazovacích bojů účastnit ani rival z provincii Alberta. Dvakrát se gólově prosadil Ryan Nugent-Hopkins, Jordan Eberle má zásluhu na všech brankách svého týmu (1+2).

Dvougólového střelce našlo ve svých řadách také Chicago, které zavítalo do Dallasu, byl jím Patrick Sharp. Oba jeho příspěvky vznikly za obdobných podmínek – ve druhé minutě (první a třetí třetiny), střelou zápěstím po nahrávkách Viktora Stalberga, krátce po brankách spoluhráčů. Jestřábi měli utkání pod kontrolou, Corey Crawford přišel o čisté konto až šest minut před sirénou.

Máte rádi NHL? Sledujte všechny zápasy v přímém přenosu! Novým hráčům dáváme 100Kč na ruku!

LEDOVÁ TŘÍŠŤ

00:44 / 26.07. - Talentovaný útočník Sam Bennett, jenž byl na letošním draftu vybrán Calgary už v prvním kole jako čtvrtý hráč v pořadí, se dohodl se zástupci Flames na tříletém nováčkovském kontraktu. Osmnáctiletý Kanaďan, jenž před rokem nechyběl ani na MS hráčů do osmnácti let, dosud působil v juniorské Ontario Hockey League, kde loni nasbíral v 64 zápasech 100 bodů (41+59).

19:27 / 25.07. - Dvaadvacetiletý útočník Landon Ferraro podepsal se zástupci organizace Detroit Red Wings nový roční dvoucestný kontrakt. Syn slavného hokejisty Raye Ferrara, který v nejlepší lize světa sehrál více než třináct stovek utkání, byl draftován před pěti lety už ve druhém kole jako 32. hráč v pořadí. Ferraro loni zaznamenal premiérové čtyři starty v NHL, dalších 79 klání sehrál v dresu Grand Rapids Griffins v AHL.

08:33 / 25.07. - Kanadský hokejista Keaton Ellerby bude pokračovat ve Winnipegu na základě jednoleté dvoucestné smlouvy. Na úrovni NHL si pětadvacetiletý zadák vydělá 700 tisíc dolarů. V minulé sezóně odehrál rodák ze Strathmore za Jets 51 utkání, ve kterých zaznamenal šest bodů (2+4).

07:31 / 25.07. - Vancouver nabídl tříletou nováčkovskou smlouvu Jaredu McCannovi, kterého letos draftoval ze 24. místa. Osmnáctiletý centr byl v minulé sezóně s 62 body druhým nejproduktivnějším hráčem týmu Sault Ste. Marie Greyhounds. McCann odehrál v OHL 64 utkání, ve kterých zaznamenal 27 branek a 35 přihrávek.

07:25 / 25.07. - Boston ve čtvrtek podepsal roční dvoucestný kontrakt s obráncem Davidem Warsofskym. Na úrovni NHL si čtyřiadvacetiletý zadák vydělá 600 tisíc dolarů. Warsofsky přišel do organizace Bruins před čtyřmi lety ze St. Louis výměnou za českého forvarda Vladimíra Sobotku. Warsofsky odehrál za Medvědy prozatím jen šest utkaní (1+1).

22:49 / 24.07. - Pětadvacetiletý dánský útočník Lars Eller se v Montrealu dohodl na nové čtyřleté smlouvě, která mu ročně vynese 3,5 miliónu dolarů. Bývalý reprezentant, jenž byl v roce 2007 draftován St. Louis, má za sebou v NHL už pět sezón. Zaznamenal v nich 311 startů, v uplynulém ročníku nasbíral v dresu Canadiens 26 bodů (12+14) v 77 zápasech, dalších 13 bodů (5+8) pak přidal v play off.

22:49 / 24.07. - Finský reprezentační brankář Joni Ortio se dohodl s Calgary na nové dvouleté smlouvě. Třiadvacetiletý rodák z Turku loni zaznamenal premiérových devět startů v nejlepší lize světa, dalších 41 pak přidal na farmě v Abbotsfordu. Účastník mistrovství světa z roku 2013 působil také v nejvyšší finské soutěži, kde oblékal dres TPS Turku a IFK Helsinky.

20:29 / 24.07. - Novým asistentem hlavního kouče Claudea Juliena v Bostonu byl ve čtvrtek jmenován Joe Sacco, který poslední sezónu vykonával stejnou funkci v týmu Buffalo Sabres. V rozmezí let 2009-13 byl Sacco šéfem střídačky amerického celku Colorado Avalanche.